Message Icon
E-Posta Adresi
info@sedefhastaligi.com
Phone Icon
Hasta Bilgi ve Randevu
+90 212 677 24 24

Sedef, Egzama, Romatizma, Hashimato Tiroidi, Ülseratif Kolit, Ankilozan Spondilit gibi hastalıklar kardeş hastalıklardır

Yani eğer bir kişi bize sedef hastası olarak gelmişse ileriki yıllarda büyük oranında en büyük kardeşi Romatizma da buna eklenecektir. 40 yaşından sonra bizim kliniğimizde tedavi gören hastaların %60’ında romatizma vardır, hatta yıllar içinde 2.-3.ve 4. kardeş hastalıklar da bunlara eklenir.

Sedef Hastalığı lezyonlarını iyileştirmek tek başına yeterli değildir. Çünkü bu hastaların çoğunda sedef hastalığı tekrar etmese dahi Romatizmal Hastalıklar, Ankilozan Spondilit, Sistemik Lupus Eritramatozis, Hashimato tiroidi, Ülseratif Kolit, Crohn gibi rahatsızlıkların görülmesi çok yüksek orandadır. Bu hastalıklar İmmün Sistemden kaynaklanır ve birbirinin kardeşidir. Eğer herhangi birisi bir şekilde çıkarsa zaman içinde diğer hastalıklar bunlara eklenir. Bu sebeple kliniğimizde tedavi gören hastalar lezyonlar iyileşse ve tekrar etmese dahi 2 yıl kontrol altında tutarız. Tek başına Sedef Hastalığı lezyonlarını tekrar etmese dahi iyileştirmek yeterli değildir. Hastalarda mutlaka İmmün Sistem yönünden incelenmeli ve kontrol altına alınmalıdır.

Kliniğimizde, Sedef Hastalığının yanı sıra Romatizma, Hashimato Tiroidi, Ülseratif Kolit, Ankilozan Spondilit gibi İmmün Sistem rahatsızlıklarının tedavisi ve kontrolleri de büyük başarıyla yapılmaktadır. Sedef Hastalığı ve Egzama; İmmün Sistem kaynaklı, kardeş hastalıkların önünü açan sistemsel bir hastalıktır.